Kako naj porabim kislo smetano?

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

17. okt 2006 18:04

No saj sem naredila testenine s tako omako in nisem jo vrgla v smeti. Marjetka

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

17. okt 2006 18:26

nekateri delajo neko pecivo z orehi in kislo smetano in zavijejo v rolado ....probala sem in moram reči da je fantastična vegeterianka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. okt 2006 20:02

Narediš temen biskvit, prerežeš, namažeš z marmelado in kislo smetano (posebej, ne zmešano), pokriješ z drugo polovico testa, preliješ s čokolado. To je to. Zelo hitro gotovo pecivo. Atina

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

17. okt 2006 20:18

Sploh si neznam predstavljati,da v hladilniku nebi bilo kisle smetane.Sama jo uporabljam zelo pogosto.Uporabljam jo naprimer za pire krompir,kot dodatek k špinači,dodam jo v kislo juho, zelo dobra je smetanova juha,dodam jo k sirnim namazom (skutinim) ,sirov štrukelj,pečenim jajčkam,hrenu,raznim testeninam,narastkom ,pecivu itd.Preprosto vsestransko uporabna. LP Bogomira Bogomira

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

17. okt 2006 22:05

Pa ne se hecat, če ji je danes potekel rok trajanja, pa ja jutri NE MORE biti pokvarjena, no. To bi bilo tako, kot če bi čez most, ki ima nosilnost 2 toni, peljal tovornajk, ki ima 2,1 tone, pa bi se most zrušil! rimljanka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. okt 2006 5:55

Se strinjam, rimljanka.Če pa jo že ne moreš porabiti še en teden po roku trajanja, pa jo daj v zamrzovalnik. Dobro se obnese.Ali pa skuhaj cel lonec smetanove juhe z dodatki, kot so jurčki, ajdova kaša....in navali narode. Kyara

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

18. okt 2006 8:35

katti je napisal/a:
lidka je napisal/a:
KARMINA je napisal/a:
Jaz jo obožujem z črnim kruhom. Smetano dam v večji lonček in noter nadrobim črni kruh in pojem!!! LP K
Kaj pa kalorije??? ( ti kar zavidam, jaz si tega nikoli še nisem špogala...)
Ali ne zaužiješ enako količino kalorij, če jo poješ na žliso ali v kateri drugi jedi? Sicer je pa jedi s kislo smetano veliko. Npr., narediš testenine t smetano in tuno ali zelenjavo, sirom, lahko riž. Ali pa kakšno pecivo. [sreca] katti
Včasih pa si res lahko privoščimo nekaj več kalorij in najboljša je kisla smetana od Pomurskih mlekarn z 20% maščbe. Lep dan! K Karmina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. okt 2006 9:08

Ko je jaz rabim večje količine, kupim Dukatovo z 12 % maščobe. Drugače je pa v juhe in ostalo ne dodajam. Jo imam pa tudi jaz rada zraven domačega rženega kruha... Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti